Ana Sayfa  Bireysel  Anlaşmalı Konut Projeleri  Oyakkent 2.Etap 2.Faz
İstanbul Başakşehir ilçesinde etaplar halinde yapımı devam eden OYAKKENT projesi, 12.000 konuttan oluşmaktadır. Nisan 2007 tarihinde yapımına başlanan projede toplam 1.567 konut kat mülkiyetli tapu ve elektrik-su-doğalgaz abonelikleri açılmış olarak teslim edildi.
 
Satışları devam eden 2. Etap 2. Faz Konut Projesi'nde, 10 blokta 507 adet konut bulunmaktadır. Projenin iskan alımını takiben Mayıs 2012 tarihinde teslim edilmesi hedeflenmiştir. Proje kapsamında 4 tip blokta, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut alternatifi yer almaktadır. Konutların net kullanım alanları 45.83 m2 - 140,65 m2 arasında değişmektedir.
 
Kombi, klima, ankastre cihazlar, endüstriyel ahşap mutfak ve banyo dolapları, çelik daire kapısı ve laminat parke yer döşemeleri ile son derece modern tasarlanan konutlar, bitkisel peyzajı yapılmış yeşil alanları, kent mobilyaları, spor alanları, otoparkları ve çocuk oyun alanları ile çağdaş bir yaşam alanına sahiptir.
 
Deprem Yönetmeliği'ne uygun, radye temeller üzerine tünel kalıp sistemi ile inşa edilen bloklara dışarıdan yalıtım (mantolama) uygulaması yapılmaktadır.