Ana Sayfa  Kanallarımız  BANK24'ler  Erişilebilir Bank24

Ülke genelinde 3.700'ü aşkın Bank24 ile hizmet verdiğimiz bu süreçte Bank24’lerimizin toplumun tüm kesimlerine hitap eden, kapsayıcı bir niteliğe sahip olmasını sağlamak amacı ile 2011 yılında öncelikli olarak Erişilebilir Bank24 projesi başlatılmıştır.
 
Bu kapsamda engelli bireylerin de bankacılık işlemlerini Bank24’lerden kolay ve bireysel şekilde yapabilmesini sağlayan ilk pilot uygulamamız Engelliler Haftası içersinde 12 Mayıs 2011’de Mecidiyeköy Şubemizde hizmete alınmıştır.
 
Bu sistemde Erişilebilir Bank24’ten; bedensel engelli bireyler ATM’den yapılabilen her türlü işlemi gerçekleştirebilmektedir. Görme engelli bireyler kulaklık ile tercihleri doğrultusunda ekran karartma ve aktif ekranda yazıyı sese çeviren özel bir program sayesinde hesap bakiyesi sorgulama ve para çekme işlemlerini yapabilmektedir.
 
Erişilebilir Bank24 projesi hayata geçirilirken doğru ve amaca hizmet vermek açısından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) ile engelli bireylerden oluşan bir çalışma grubundan kullanım ihtiyaçlarını belirlemeye yönelik destek alınmıştır.
 
Bu kapsamda Bank24 kurulumu yapılacak noktanın uygunluğu doğrultusunda engelli bireylerin hizmet noktalarına ulaşımını kolaylaştırmak için standartlara uygun eğimli rampa, görme ve bedensel engelliler ile koltuk değneği olanlara göre kullanım yolu ve kabartma zemin kullanılması tercih edilmektedir. 
 
Bankamız müşterisi olsun olmasın Türkiye Genelinde 128 noktada sadece görme engelli, 157 noktada sadece bedensel engelli ve 60 noktada görme ve bedensel engelli tüm banka kartı sahiplerine Erişilebilir Bank24 ile sektörde ilklerden biri olarak 7/24 hizmet sağlanmaktadır.