Şifrebaz Cep Nedir?
Şifrebaz Cep, Halkbank İnternet Şubesi’nden ve Mobil Şube’den yapacağınız bankacılık işlemleri için ek güvenlik imkânı sağlayan cep telefonuna yüklenen bir uygulamadır. Şifrebaz Cep ile üretmiş olduğunuz her şifre tek kullanımlıktır. Böylece Halkbank İnternet Şubesi’nden ve Mobil Şube’den yapacağınız işlemleri daha da güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Şifrebaz Cep Başvurusu
Şifrebaz Cep’e Halkbank İnternet Şubesi’nden başvurabilirsiniz:
 •  Müşteri numaranız, parolanız ve internet şubesi şifreniz ile Halkbank İnternet Şubesi’ne giriş yaptıktan sonra “Güvenlik” menüsü altında yer alan “Şifrebaz Başvurusu” ekranından “Şifrebaz Cep Başvurusu” seçeneğini tıklayınız.
 •  Şifrebaz Cep Kullanım Talimatı’nı okuyup onaylayınız.
 • 6 haneli Şifrebaz Cep başvuru şifrenizi belirleyip, doğrulayınız.

Daha sonra gelen ekranda işlemi onaylayarak başvuru işlemini tamamlayınız.

Java telefonlarınıza özel Şifrebaz Cep uygulamasını  bankamızda kayıtlı cep telefonunuza SMS ile gönderilecek link yardımıyla yükleyebilirsiniz.

İphone’a özel Şifrebaz Cep uygulamasını Appstore’dan veya başvurunuz sonrasında bankamızda kayıtlı cep telefonunuza SMS ile gönderilecek link yardımıyla yükleyebilirsiniz.

Android’e özel Şifrebaz Cep uygulamasını Googleplay’den veya başvurunuz sonrasında bankamızda kayıtlı cep telefonunuza SMS ile gönderilecek link yardımıyla yükleyebilirsiniz.
Şifrebaz Cep’i nasıl yükleyebilirim?
Şifrebaz Cep’i kullanmaya başlamak için öncelikle Şifrebaz Cep başvurusu yaptıktan sonra cep telefonunuza SMS ile gelen linkten Şifrebaz Cep uygulamasını cep telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. İphone’a özel Şifrebaz Cep uygulamasını Appstore’dan, Android’e özel Şifrebaz Cep uygulamasını Googleplay’den de indirebilirsiniz. Daha sonra müşteri numaranızı ve Şifrebaz Cep başvuru şifrenizi girerek 6 basamaklı PIN’inizi belirleyebilirsiniz.
Şifrebaz Cep Açılış PIN'inin belirlenmesi
 • Şifrebaz Cep’i kullanmaya başlamak için öncelikle Şifrebaz Cep başvurusu yaptıktan sonra, uygulama marketlerinden ve/veya cep telefonunuza SMS ile gelen linkten uygulamayı cep telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir.
 • Daha sonra müşteri numaranızın tamamını ve İnternet Şubesi’nden başvuru sırasında belirlemiş olduğunuz Şifrebaz Cep başvuru şifrenizi, uygulamada etkinleştirme ekranında ilgili alana girmeniz gerekmektedir.
 • Bir sonraki ekranda Şifrebaz Cep PIN’ini belirleyebilirsiniz.
 • Herhangi bir zamanda Şifrebaz Cep’inizin PIN’ini değiştirmek istediğinizde; cep telefonunuza yüklediğiniz Şifrebaz Cep uygulamasında Ayarlar menüsünde yer alan “PIN Değiştir” bölümünden yeni PIN’inizi belirleyebilirsiniz.
Şifrebaz Cep Aktifleştirme
Şifrebaz Cep uygulamasını etkinleştirdikten sonra kullanabilmek için aktifleştirmeniz gerekmektedir. Aktifleştirme işleminizi Halkbank İnternet Şubesi’nden veya  Halkbank Dialog’dan gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank İnternet Şubesi’nden aktifleştirmek için;
 • Müşteri numaranız, parolanız ve internet Şubesi şifreniz ile Halkbank İnternet Şubesi’ne giriş yapınız.
 • “Güvenlik” menüsü altında yer alan “Şifrebaz Aktifleştirme” seçeneğini tıklayınız.
 • Gelen ekrandan Şifrebaz Cep Aktifleştirme seçeneği ile Şifrebaz Cep aktifleştirme işlemini tamamlayınız.

 Halkbank Dialog’dan aktifleştirmek için;

 •  0850 222 0 400 veya 444 0 400’den Halkbank Dialog’u arayarak Sesli Yanıt Sistemi’nde İnternet Şubesi, Mobil, Televizyon Bankacılığı ve Şifrebaz Destek Hizmetleri menüsünden müşteri numaranız ve internet şubesi şifreniz ile giriş yaparak müşteri temsilcinizden yardım alabilirsiniz.

 

Şifrebaz Cep ile Şifre Üretme
Şifrebaz Cep ile şifre üretmek için; cep telefonunuzdaki uygulamalar menüsünden Şifrebaz Cep uygulamasını açarak daha önce belirlediğiniz 6 basamaklı PIN’inizi girmeniz yeterli olacaktır. Bu şifreyi müşteri numaranız ve parolanız ile birlikte Halkbank İnternet Şubesi ile Mobil Şube’ye girişte ve SMS şifresi sorulan tüm işlemlerde kullanabilirsiniz.
Şifrebaz Cep İşlem Kontrol Kodu
Şifrebaz Cep İşlem Kontrol Kodu, İnternet Şubesi’nden işlem yaptığınızda sahte bir sayfaya yönlendirilip yönlendirilmediğinizi kontrol etmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir uygulamadır. Şifrebaz Cep İşlem Kontrol Kodu; Şifrebaz Cep 'te şifre ile aynı anda üretilip görüntülenir. Bankamızca belirlenmiş ve şifre gerektiren riskli parasal işlemlerin sonuç ekranlarında Şifrebaz Cep İşlem Kontrol Kodu'nun cep telefonundaki Şifrebaz Cep'te aynı olduğunu kontrol edebilirsiniz. Eğer aynı ise Halkbank İnternet Bankacılığı işlemlerini yaptığınızı anlayabilirsiniz.
Şifrebaz Cep'in ürettiği şifrenin hatalı girilmesi durumunda
Şifrebaz Cep'in ürettiği şifrelerin Halkbank İnternet Şubesi’nde ya da Mobil Şube’de 3 kez üst üste hatalı girilmesi durumunda Şifrebaz Cep’iniz blokelenecek, Halkbank İnternet Şubesi ve Mobil Şube girişiniz engellenecektir. Şifrebaz Cep blokesinin kaldırılması için, 0850 222 0 400 veya 444 0 400’den Halkbank Dialog’u arayabilir ya da Halkbank şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.
Şifrebaz Cep PIN'inin hatalı girilmesi durumunda
Şifrebaz Cep ile şifre üretirken PIN’i yanlış girmeniz durumunda üretilen şifreler İnternet Şubesi ve Mobil Şube işlemlerinde geçerli olmaz. Üretilen bu geçersiz şifrelerin Halkbank İnternet Şubesi’nde ve Mobil Şube’de 3 kez üst üste girilmesi durumunda Şifrebaz Cep’iniz blokelenecek ve Halkbank İnternet Şubesi/Mobil Şube girişiniz engellenecektir. Şifrebaz Cep blokesinin kaldırılması için, 0850 222 0 400 veya 444 0 400’den  Halkbank Dialog'u arayabilir ya da size en yakın Halkbank şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.
Cep telefonunuz bozulur, kaybolur veya çalınırsa ya da Şifrebaz Cep çalışmazsa
Cep telefonunuz bozulur, kaybolur veya çalınırsa ya da Şifrebaz Cep uygulamanız çalışmazsa 0850 222 0 400 veya 444 0 400’den Halkbank Dialog’u arayarak ya da size en yakın Halkbank Şubesi’ne giderek müşteri temsilcisine bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Bu durumda Şifrebaz Cep’iniz kullanıma kapatılacak ve Halkbank İnternet Şubesi ve Mobil Şube’de kullanılamayacaktır. Yeni Şifrebaz Cep başvurusunu Halkbank İnternet Şubesi’nden yapabilirsiniz. Yeni Şifrebaz Cep’inizi kullanmaya başlayıncaya kadar işlemlerinizi yapabilmek için müşteri temsilcinize Yedek SMS talebinizi iletebilirsiniz.
Yedek SMS Uygulaması
Yedek SMS şifresi, Şifrebaz Cep’in kullanılamaz olduğu durumlarda Halkbank İnternet Şubesi’ni ve Mobil Şube’yi kullanabilmeniz amacıyla oluşturulmuş bir uygulamadır.
 
Yedek SMS uygulaması ile Halkbank İnternet Şubesi/Mobil Şube işlemlerinizde kullanabileceğiniz şifreniz cep telefonunuza SMS ile gelecektir.
 
Yedek SMS uygulamasından yararlanmak için; 
 • Size en yakın Halkbank Şubesi’ne giderek Müşteri Temsilciniz aracılığıyla,
 •  0850 222 0 400 veya 444 0 400’den Halkbank Dialog’u arayarak Sesli Yanıt Sistemi’nde 4 nolu İnternet Şubesi, Mobil, Televizyon Bankacılığı ve Şifrebaz Destek Hizmetleri seçeneğini tuşlayarak,
başvuru yapabilirsiniz.
Değişen ya da tanımlı olmayan bir cep telefonu numarasına SMS gönderilmesi
Şifrebaz Cep’i kullanabilmek için cep telefonunuza yüklemeniz gereken java uygulaması, yalnızca cep telefonunuza SMS ile gönderilen link aracılığı ile yüklenebilmektedir. Bankamızda size ait, kayıtlı olmayan bir cep telefonuna SMS ile link gönderimi yapılmamaktadır. Bu nedenle size en yakın Halkbank Şubesi’nden cep telefonu numaranızı güncellemeniz gerekmektedir.
 
İphone’a özel Şifrebaz Cep uygulamasını Appstore’dan,  Android’e özel Şifrebaz Cep uygulamasını Googleplay’den de indirebilirsiniz.
Kurumsal/Ticari/KOBİ Müşterilerimiz için
Ticari/KOBİ müşterilerimiz Şifrebaz Cep ile ilgili her türlü desteği Dialog müşterisi olmak şartıyla 0850 222 0 400 veya 444 0 400’den KOBİ Dialog arayarak alabileceklerdir.aracılığıyla alabileceklerdir.

Kurumsal müşterilerimiz ise bağlı bulundukları şubeden Şifrebaz Cep konusunda her türlü desteği alabilirler.
Şifrebaz Cep ile ilgili bir sorun yaşarsanız
Şifrebaz Cep ile ilgili detaylı bilgiye Sıkça Sorulan Sorular bölünden ulaşabilirsiniz.
 
Şifrebaz Cep ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için 0850 222 0 400 veya 444 0 400’den Halkbank Dialog’u arayarak müşteri temsilcinizden yardım alabilirsiniz.
Şifrebaz Cep Tek Kullanımlık Şifre Uygulamasını Destekleyen Telefonlar
 
Demo