Ana Sayfa  Kanallarımız  BANK24'ler  Ortak ATM Platformu
Üyesi olduğumuz “Ortak Nokta” ve Türkiye’deki diğer ATM ağları 1 Ekim 2009 tarihi itibariyle birleşme kararı almış olup, bu tarihten itibaren Visa / MasterCard logolu tüm banka kartları ve kredi kartları tüm banka ATM’lerinde kullanıma açılmıştır.
 
ATM’lerin ortak kullanımını sağlayacak bu projenin uygulamaya geçmesi ile birlikte, üyesi olduğumuz “Ortak Nokta” ve Ziraat Bankası ile tek taraflı yürüttüğümüz ATM paylaşım projeleri de sona ermiş olacaktır.

Böylelikle, Ortak ATM platformu kapsamında;

  • Halkbank banka kartları ile, diğer tüm banka ATM'lerinden yapılan "Bakiye Görüntüleme" işlemi için 95 Kr, "Para Çekme" işlemi için ise çekilen tutarın %1,25'i ve 1,25 TL sabit servis ücreti yansıtılacaktır.
  • Halkbank, diğer banka kartları ile Bank 24'lerden yapılan işlemler için, kart sahiplerinden herhangi bir ücret ve komisyon almamaktadır. Ancak, kart sahibi banka, belirleyeceği ücret ve komisyonu kendi müşterisinden tahsil edebilir. Bu ücret ve komisyon tutarı, Halkbank Bank24'leri dışında kullanılabilecek diğer tüm Banka ATM'leri için de geçerli olacaktır.

Ortak ATM Projesinin Sektör Açısından Önemi:
 
Uygulama ile tüm bankaların ve kart kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yurt genelinde ATM ağının genişlemesine yönelik sermaye yatırımları optimize edilerek ülke ekonomisine önemli katkı sağlanacaktır. Ülkemizde bugüne kadar yapılan ATM yatırımı 1000 milyon $’dır.Sistem ile mevcut 40.000 civarındaki  ATM’nin, 65.000 adet ATM kadar etkinlik gösterecek olmasından dolayı ülke ekonomisinde 500 milyon $’lık verim elde edilecektir. Diğer yandan nakde ulaşımın kolaylaşması nedeniyle banka vadesiz hesaplarında daha yüksek tutarda mevduat kalması beklenmektedir.