Ana Sayfa  Kanallarımız  İnternet Bankacılığı  Güvenlik  Kişisel Güvenlik Ayarları ve SMS Şifresi
Kişisel Güvenlik Ayarları ve SMS Şifresi
Kişisel Güvenlik Ayarlarınız ile işlemleriniz daha da güvenli !

İşlem ve Hesap kısıtlama: İnternet Şubesi'nde kullanmak istemediğiniz hesaplarınızı veya İşlem tiplerini, isterseniz şubeden Müşteri temsilcinizin yardımı ile, isterseniz 0850 222 0 400 veya 444 0 400'den Halkbank Dialog’u arayarak, isterseniz İnternet Şubesi Ayarlarım Bölümünden kısıtlayabileceksiniz. 

İşlem Limitleri: İşlem tiplerini veya hesapları kısıtlamak istemiyorsunuz ama günlük belli bir limitin üzerinde risk almak istemiyorsunuz; bu durumda işlem tiplerine göre istediğiniz günlük limiti (banka genel limitlerinin altında) kendiniz belirleyebilirsiniz.
 
SMS Talimatları: İnternet şubesi'nde SMS bankacılığı hizmeti talimatı verdikten sonra, belirlediğiniz işlemler için cep telefonunuza SMS ile bilgi gelmesini sağlayabilirsiniz. Kolay ve hızlı. Böylece siz bilgisayarınızın başında olmasanız da gerçekleşen işlemler SMS ile cebinizde
 
SMS Şifresi ile güvenliğinizi artırdık
 
SMS Şifresi: İnternet Şubesi girişinde tek kullanımlık şifre yöntemlerinden biri olan SMS şifresi ile İnternet Bankacılığı hizmetleri daha da güvenli hale gelmiştir. Ayrıca İnternet Şubesi'nde para transferi işlemlerinizi de tek kullanımlık SMS şifreler ile onaylayabileceksiniz.  

Ücret: SMS Şifresi, SMS aracılığıyla T.Halk Bankası A.Ş tarafından gönderildiği için, tamamen ücretsizdir.
 
Kayıt: İnternet Şubeye giriş yapıldıktan sonra, Güvenlik ayarlarından bilgilerinizi ve telefon numaranızı kontrol edin. Bilgilerinizde herhangi bir eksik/ hata yok ise tamam tuşuna basarak SMS Şifresi başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Eksik/hatalı bilgi bulunması durumunda ise bilgilerinizin güncellenmesi için sizi en yakın şubeye bekliyoruz.
 
Kullanım: Para transferi işlemi yapılırken cep telefonunuza gelen SMS Şifresi, ekranda ilgili alana 2 dakika içerisinde girilerek devam tuşuna basılır.
 
SMS Şifresinin 3 kez üst üste hatalı girilmesi durumunda güvenliğiniz için işleminiz kısıtlanır. İşlem üzerindeki kısıtın kaldırılması için Halkbank Dialog’u  arayabilir veya en yakın şubeye başvurabilirsiniz.