Ana Sayfa  Yatırım  Yatırım Fonları  Fon 7 B Tipi Likit

Fon 7 B Tipi Likit Yatırım Fonu

Portföy Yapısı
 
Fon yönetiminde, yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşü kolay ve riski az olanlar tercih edilir. Devamlı olarak, portföyünde vadesine en fazla 180 gün kalmış likiditesi yüksek sermaye piyasası araçları yer alan ve portföyünün ağırlıklı ortalama vadesi en fazla 45 gün olan fonlar “Likit Fon” olarak adlandırılır.
 
Alım- Satım Esasları
 
Fon’un her işgünü sonu itibariyle hesaplanan pay değeri bir sonraki işgünü yapılan katılma belgelerinin alım-satımında kullanılır.
İşgünlerinde 09:00-16: 30 saatleri içinde Şubelerimizden ya da bu saatler içinde ve bu saatlere ek olarak, işgünlerinde 16:45–09:00 saatleri arasında ve işgünleri dışında ise 24 saat Dialog (Telefon), ATM, Wap ve İnternet Şubesi aracılığı ile katılma belgesi alım-satımı yapılabilir.
 
Saat 16:45–09:00 saatleri arasında ve iş günleri dışında Dialog (Telefon), ATM ve İnternet Şubesi aracılığı ile yapılacak işlemlerde alım ve satım fiyatları aşağıda belirtildiği gibi uygulanmaktadır;
 
İçtüzükte belirtilmiş olan esaslara göre bir gün sonrası için hesaplanacak katılma belgesi fiyatının artması durumunda, bu fiyat üzerinden alım, bir önceki günün katılma belgesi fiyatı üzerinden satım yapılacaktır.
İçtüzükte belirtilmiş olan esaslara göre bir gün sonrası için hesaplanacak katılma belgesı fiyatının düşmesi durumunda ise alım ve satım işlemleri bir gün sonrası için hesaplanan katılma belgesi fiyatı üzerinden yapılacaktır.


Sürekli Bilgilendirme Formu