Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim borcu olan kalmayacak

Halkbank, Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzaladığı protokol kapsamında prim borcu olan Bağ-Kurlulara ilk taksiti 2 ay ertelenen aylık %1,67 faiz oranı ile kefilsiz kredi imkânı sağlıyor.

Halkbank, prim borçları nedeniyle emeklilik maaşı bağlanamayan Bağ-Kurlulara özel hazırladığı Bağ-Kur Emeklilik Kredisi için Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzaladı. Protokol çerçevesinde, af kapsamına giren Bağ-Kurlular Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan prim borçlarını kapatabilmek için Halkbank’tan aylık %1,67 faiz oranı ile ilk taksiti 2 ay ertelenen kefilsiz kredi kullanabiliyor.

Bağ-Kurlulara özel Bağ-Kur Emeklilik Kredisi’nin aylık faiz oranı,  12 ay vadede %1,67; 36 ay vadede %1,72; 60 ay vadede ise %1,75 oluyor. Bağ-Kur prim borcu ödemeleri için Halkbank’tan kullanılan kredinin aylık geri ödeme tutarının, Bağ-Kurlu’nun emeklilik maaşının 2/3’sini geçmemesi gerekiyor.

Prim borçlarının kapatılması için 28 Temmuz 2008’e kadar Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurmaları gereken Bağ-Kurlular, kredi talepleri için 28 Ağustos 2008 tarihine kadar Halkbank’a başvuru yapabilecekler.

Bağ-Kur Emeklilik Kredisi’nden faydalanan müşteriler, Halkbank’ta vadesiz hesap ve Halkbank Bank 24 sahibi oluyor.  Kredinin geri ödemeleri emeklilik maaşının yattığı bu vadesiz hesaptan yapılıyor.