Hüseyin Aydın Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek.

Halkbank’ın Genel Müdürü Süleyman Aslan olacak.

Halkbank Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın 15 Temmuz 2011 itibariyle Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek. Halkbank’ın yeni Genel Müdürü ise halen Bankada Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Süleyman Aslan olacak.

Hüseyin Aydın 2005 yılından beri Halkbank Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Bu dönemde aktif büyüklük ve kredi hacmi açısından önemli bir başarıya imza atan Halkbank aktif büyüklüğünü 78 milyar TL’ye, nakdi kredilerini 48 milyar TL’ye, piyasa değerini yaklaşık 15 milyar dolara yükseltti. Hüseyin Aydın’ın Genel Müdürlüğü döneminde hisselerinin yüzde 25’i halka arz edilen Halkbank, topladığı rekor taleple Türkiye’nin o güne kadarki en büyük halka arzını gerçekleştirdi. Hüseyin Aydın’ın görev süresinde Halkbank en son The Banker dergisinin “En Büyük 1000 Banka” sıralamasında sermayeye oranla kârlılık açısından dünyanın en büyük altıncı bankası olma başarısını gösterdi.

Hüseyin Aydın
Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hüseyin Aydın, meslek hayatına Ziraat Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Halkbank’ta Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği, Pamukbank’ta Yönetim Kurulu Üyeliği, Ziraat Bankası’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. 31 Mayıs 2005 tarihinden itibaren Halkbank’ta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmaya başladı. Halk Sigorta ile Halk Hayat ve Emeklilik’in Yönetim Kurulu Başkanlığını da üstlenen Aydın, 1959 Artvin doğumludur.

Süleyman Aslan
Halkbank Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Aslan,  Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Meslek hayatına 1992 yılında Ziraat Bankası A.Ş. Bankacılık Okulu'nda başladı. Ziraat Bankası’nda Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı Uzmanı, İstanbul Menkul Kıymetler Şubesi Müdür Yardımcılığı, Bono Tahvil Daire Başkanlığı Bölüm Müdürlüğü, Döviz ve Para Piyasaları Daire Başkanlığı, Halkbank’ta Hazine Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Halk Yatırım Menkul Değerler’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 29.05.2008 tarihinden itibaren Halkbank Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını üstlenen Aslan, 1970 Çorum doğumludur.